व्यवसायीको स्वार्थमा अर्थमन्त्रीलाई हटाउन लागेको भन्ने आरोपमा प्रचण्डले खोले मुख

फाइल तस्वीर

सत्तारूढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल 'प्रचण्ड'ले व्यवसायीहरूको प्रभावमा आएर अर्थमन्त्री युवराज खतिवडालाई हटाउने कुरा कुप्रचार रहेको बताएका छन् ।

आफ्नो गृहजिल्ला चितवनमा शुक्रवार सञ्चारकर्मीहरूसँग कुरा गर्दै अध्यक्ष प्रचण्डले कसैले आफ्नो व्यवसायीहरूसँग कहीं उठबस भएको प्रमाणित गरिदिए बधाइ दिने बताए ।


Advertisement

'व्यवसायीसँग मैले कहीं बैठक बसेको छैन, मिडियामा जे प्रचार भएको छ, त्यो एकदम कपोलकल्पित छ,' प्रचण्डले भने, 'मैले कुनै व्यवसायीसँग बसेको, डिनर गरेको कसैले प्रमाणित गरिदिए म त्यसलाई बधाइ  भन्दिन्छु ।'

केही दिनअघि बसेको सचिवालय बैठकले उपाध्यक्ष वामदेव गौतमलाई राष्ट्रिय सभामा लैजान सरकारलाई अनुरोध गर्ने निर्णय गरेको थियो । तर प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पार्टीको निर्णय विपरित खतिवडालाई नै राष्ट्रिय सभामा लैजाने ढिपी कसेपछि पार्टीभित्र विवाद सिर्जना भएको थियो ।


Advertisement

कतिपय सञ्चारमाध्यमहरूले व्यवसायीको प्रभावमा आएर अर्थमन्त्रीलाई हटाउने निर्णय प्रचण्डलगायत अन्य केही नेताहरूले गरेको समाचार प्रकाशित गरेका थिए ।

प्रतिनिधि सभा निर्वाचनमा हारेका गौतमलाई राष्ट्रिय सभामा किन लैजानुपर्यो भन्ने प्रश्नको उत्तरमा प्रचण्डले भने, 'हराएकालाई मैले धेरै अगाडि ल्याएर केके गरें भन्ने तपाईले देख्नुभएको छ । संसारमा हारेका मान्छे पनि अगाडि आएका धेरै उदाहरण छन् । हार्ने कारणहरू पनि धेरै हुन्छन् ।'

प्रचण्डले प्रधानमन्त्री ओलीले पार्टीको निर्णय जसरी पनि कार्यान्वयन गर्ने बताए । सञ्चारकर्मीहरूको प्रश्नमा प्रचण्डले भने, 'तपाईंहरूले थाहा पाइसक्नुभएको छ, राष्ट्रिय सभामा लैजाने एउटा सीट जुन छ, त्यसमा सचिवालयको सर्वसम्मत निर्णयअनुसार गौतमलाई पठाउने सुझाव दिएको छ । आधिकारिक निर्णय भएको हो, र सर्वसम्मत ढंगबाट भएको हो, प्रधानमन्त्रीले मान्नुहुन्छ, मान्नैपर्छ ।'

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्