पोखरामा पहिरोमा परी मृत्यु हुनेको संख्या ७ पुग्यो

विजय उत्सव
विजय उत्सव

पत्रकार विजय उत्सव लोकान्तरका गण्डकी प्रदेश प्रतिनिधि हुन् ।

अविरल वर्षापछि आएको पहिरोले पोखराका विभिन्न ठाउँमा गरी ७ जनाको मृत्यु भएको छ ।

पोखरा महानगरपालिका वडा १८, सराङ्कोटको गोठादीमा टंकबहादुर थापाको घर पहिरोमा पर्दा उनीसहित ५ जनाको मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीका प्रवक्ता प्रहरी नायव उपरीक्षक सुवास हमालले जानकारी दिए । 


Advertisement

बिहीबार राति साढे २ बजे घरमाथिबाट पहिरो आई घर पुरिँदा ५० वर्षका टंकबहादुर सहित उनकी ४५ वर्षीया श्रीमती सोममाया, ११ वर्षीया नातिनी इशिका थापामगर, टंकको दाइको नाति ६ वर्षीय सुवान थापा र टंकको साली सरस्वती श्रेष्ठका छोरा ८ वर्षीय शीतल श्रेष्ठको मृत्यु भएको हो । 

पहिरोमा परी टंकको छोरी २२ वर्षीया पिंकी थापा, १८ वर्षीया छोरी आशा थापामगर घाइते छन् ।


Advertisement

यस्तै, पिंकीको ५ वर्षीया छोरी पिरिशा थापामगर, सोममायाकी बहिनी २८ वर्षीया सरस्वती श्रेष्ठ, सरस्वतीको १० वर्षीय छोरा सन्देश, छिमेकीमध्ये १९ वर्षीय अनिश तामाङ, १९ वर्षीय रशि थापा, १९ वर्षीया रश्मी थापामगर घाइते छन् । उनीहरुमध्ये पिंकीको पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा र बाँकीको मणिपाल शिक्षण अस्पतालमा उपचार भइरहको प्रहरीले जनाएको छ ।

गएराति टंकबहादुरको छोरी पिंकीको जन्मदिन मनाउने सिलसिलामा छिमेकी तथा आफन्त पनि भेला भएका थिए । जसका कारण परिवारका सदस्यसहित छिमेकी पनि पहिरोको चपेटामा परेको स्थानीय दीया ढकालले जानकारी दिइन् । जन्मदिन मनाएकी पिंंकी आफैको पहिरोले दुवै खुट्टा भाँचिएका छन् । 

सडक विस्तार क्रममा खनिएको नालीको उचित व्यवस्थापन हुन नसक्दा अविरल वर्षासहित आएको भेलले टंकबहादुरको घर पहिरोले बगाएको हो । पहिरो करिब १ सय २० मिटर लामो गएको छ । 

पहिरो गएको थाहा पाएपछि प्रहरी चौकी सराङकोटबाट प्रहरी नायव निरीक्षक सुमन निउरेको कमाण्डमा ५ जनाको टोली खटिएको थियो । पछि जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीबाट प्रहरी निरीक्षक दीपक केसीको कमाण्डमा ११ जनाको टोलीसहित स्थानीयको सहयोगमा घाइतेको उद्धार गरी अस्पताल लगिएको प्रवक्ता सुवास हमालले बताए । 

उता, पोखरा २५, हेम्जामा ७० वर्षीया हिमकला अधिकारीको मृत्यु भएको छ । बिहीबार साढे २ बजे घर पछाडिबाट आएको पहिरोले घरको गारो भत्किँदा च्यापिएर अधिकारीको मृत्यु भएको हो । 
यस्तै, पोखरा २६, पैतेडाँडाका दुर्गाबहादुर सुनारको पनि पहिरोले घर भत्किदा मृत्यु भएको छ ।
 

विजय उत्सव
विजय उत्सव

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्